LASER DIODE QUANTA B
EVLT – pierwsza w Kielcach metoda leczenia żylaków z użyciem lasera. Polega na wprowadzeniu pod kontrolą USG do światła żyły światłowodu emitującego światło lasera, które termicznie uszkadza zmienioną chorobowo żyłę, zamykając ją i wyłączając z obiegu krwi. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ambulatoryjnie, minimalizujący dolegliwości pooperacyjne, charakteryzujący się także dobrym efektem kosmetycznym.  czytaj więcej
USG/doppler – badanie ultrasonograficzne wykorzystujące także efekt Dopplera, pozwalające na badanie układu tętniczego i układu żylnego, niezbędne do diagnostyki schorzeń obwodowego układu krążenia oraz do wykonywania niektórych zabiegów (np. EVLT – zabiegów z użyciem lasera, czy skleroterapii większych naczyń żylnych).
Skleroterapia – metoda leczenia żylaków polegająca na podaniu do ich światła substancji chemicznej, która wywołując stan zapalny powoduje zamknięcie ich światła. Wykorzystywana jest do leczenia zarówno niewielkich zmian żylakowych, w tym tzw. pajączków naczyniowych, jak i dużych niewydolnych pni żylnych. Terapia bezbolesna – nie wymaga znieczulenia.
Miniflebektomia – metoda chirurgicznego usuwania żylaków z niewielkich (2-3mm) cięć przy pomocy specjalnego, haczykowato zakończonego narzędzia. Może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dając dobry efekt kosmetyczny.
Kompresja – leczenie uciskiem polegające na stosowaniu bandaży elastycznych lub specjalnych podkolanówek i pończoch o stopniowanym ucisku, największym w okolicy kostek i stopniowo malejącym ku górze kończyny. Może być podstawowym sposobem terapii lub uzupełniać zabieg laserowy i skleroterapię – noszone są wówczas kilka tygodni po zabiegu. Kompresja jest także istotnym elementem profilaktyki przewlekłej niewydolności żylnej.
Metoda transdermalna polega na usuwaniu niewielkich zmian naczyniowych, przede wszystkim teleangiektazji, czyli pajączków naczyniowych, przy pomocy lasera działającego na nie przez skórę. Nie wymaga znieczulenia. Charakteryzuje się bardzo dobrym efektem kosmetycznym.